Головна » 2015 » Березень » 20 » Екологічний семінар
08:00
Екологічний семінар

18 лютого в методичному кабінеті ліцею пройшов семінар-тренінг серед викладачів та майстрів виробничого навчання на тему             « Формування екологічної культури учнів». Мета семінару – проаналізувати стан екологічного виховання учнів та намітити шляхи його вдосконалення, розвивати творчий потенціал педагогів, їхню компетентність у галузі екології; створити в колективі ситуацію творчого пошуку ефективних форм і методів позакласної роботи з проблеми, виділити найбільш перспективні ідеї.

Щоб налаштуватися на роботу, семінар був розпочатий читанням віршів Ліни Костенко «Цей ліс живий» та «Ще назва є, а річки вже немає» та інтерактивною вправою «Мікрофон», де пропонувалося викладачам висловити свої відчуття, завершивши речення: «Я бачу…», «Я відчуваю….», «Тому що…..».

Далі присутні ознайомилися з інформацією про стан екологічного виховання в ліцеї,  його недоліки та проблеми, з якими стикаються викладачі та основні моделі екологічної освіти. Після цього присутнім пропонувалося розв*язати задачу (хвилинка-розминка).

За допомогою відео-презантації викладачі ознайомились з основними аспектами системи екологічного виховання. Були розглянуті методи роботи з учнями для формування їхньої екологічної культури.

Далі учасники семінару працювали в групах над екологічними проблемами ліцею, села та власного житла.

Кожна з груп мала після «Мозкового штурму» представити власні проекти покращення екологічної ситуації тих об*єктів, які пропонувалися до розгляду.

Наприкінці семінару-тренінгу ведучі провели вправу «Природа у моєму житті»: кожному учаснику пропонувалося з переліку тверджень вибрати 3, які визначають роль природи у власному житті. Відповіді на стікерах вивішувались навколо «соняшника» як символа нашого регіону. Також виділили 3 позиції, які виявилися найбільш популярні – так визначилися спільні цінності для усього колективу.

Закінчився семінар-тренінг анкетуванням, де учасникам пропонувалося відповісти на запитання про власний досвід роботи над проблемою екологічного виховання учнів, звернутися до людства одним реченням з проханням екологічного характеру та поділитися власними враженнями від проведеного тренінгу.

Загалом семінар пройшов в невимушеній обстановці, присутні залюбки ділилися своїми знаннями та враженнями від проведеного заходу.

Повний звіт тут )))

Переглядів: 274 | Додав: DVV | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]