ІСТОРІЯ КАХОВСЬКОГО ПРОФЕСІЙНОГО АГРАРНОГО ЛІЦЕЮ

 

            В оточенні  широких ланів височіє Каховський професійний аграрний ліцей. Він має довгу та цікаву історію. Змінюючи свій статус протягом багатьох років функціонування / сільськогосподарське училище, учбовий комбінат, школа механізації,СПТУ та ін./ навчальний заклад залишався вірний одному : забезпечувати українські простори фахівцями у галузі сільського господарства та соціальної сфери. За 80 років свого існування в хліборобську сім’ю  влились майже 30 тисяч спеціалістів різних професій: механізаторів, електриків, комбайнерів, трактористів –машиністів, водіїв, продавців, бухгалтерів.

         За довгою історією ліцею змінилось багато його керівників. Більше 10 років був на чолі закладу Заєць Григорій Степанович. Це були 60-70 роки минулого століття. Навчальне господарство закладу мало великі досягнення: побудовано корівник за рахунок коштів учбового господарства , пункт переробки молочних продуктів, свиноферму, двоповерховий будинок для викладачів , гуртожиток для студентів.

         А в часи перебудови очолював ліцей Ніколаєнко Станіслав Миколайович. В цей період відбулося зміцнення навчально - матеріальної бази закладу, укладено договори про співпрацю з базовими колективами району, створено музей історії ліцею, 18 кабінетів оснащено меблями, комп’ютерною технікою кабінет інформатики.

         В історії освітнього закладу було чимало досягнень та перемог: учні тодішньої школи механізації були учасниками Республіканської виставки досягнень сільського господарства , серед нагород майбутніх фахівців та викладацького складу – ордени Леніна та медалі « За трудову відзнаку» та «За трудову доблесть».

         На сьогоднішній день у ліцеї навчається  близько 200 учнів Херсонської області .  Діючим директором є  Ходос Сергій Васильович. КПАЛ готує фахівців з інтегрованих спеціальностей: «Тракторист –машиніст сільського господарства ; водій автотранспортних засобів; слюсар - ремонтник»; «Конторський службовець (бухгалтерія), оператор комп’ютерного набору». Спектр даних професій цілком відповідає запитам сучасності , адже на сьогоднішній день у галузі сільського господарства виникає все більша потреба у кваліфікованих кадрах. Тому адміністрація освітнього закладу співпрацює з іншими навчальними закладами, забезпечуючи для учнів ступеневу освіту. Серед них – Новокаховський та Коробківський аграрні коледжі, Херсонська та Мелітопольська аграрні академії.

         Окрасою ліцею є плодовий сад на 150 дерев. Створена дослідна ділянка – лабораторія під відкритим небом для вирощування кущів ожини, малини та городніх культур. Все це знаходиться під крапельним зрошенням.

         Персонал ліцею намагається забезпечити учням як високий рівень професійної освіти, так і змістовне дозвілля. Так для бажаючих поспілкуватися у дружньому колі у гуртожитку є затишний кінозал, до послуг спортсменів – просторий спортзал, футбольне поле. Учні КПАЛ приймають активну участь у підготовці та проведенні виховних заходів .

         Наш край аграрний . Він чекає на працьовиті руки, тому наші професії є актуальними в даний час.